ניהול
שרשרת אספקה

ניהול שרשרת אספקה

+SO99 – מערכת ניהול שרשרת אספקה המספקת פתרון אחד כולל המשתרע על פני תחומים שונים כגון חיזוי, קידום מכירות, S&OP, תכנון תמהיל מלאי אופטימלי וניהול הרכש והייצור- הכל כנגזרת של רמת שירות נדרשת.

המערכת מסייעת ללקוחותינו להאיץ את הביצועים העסקיים באמצעות ניתוח הביקוש מהשוק ויצירת אופטימיזציה בשרשרת האספקה. המערכת מיועדת לארגונים גדולים שרוצים לייעל את התכנון הנוכחי שלהם ולארגונים בינוניים שמיצו את אפשרויות התכנון במערכות הקיימות.

זהו פתרון מוביל ומוכח בתעשיות מורכבות ומגוונות כגון תעשיות מזון ומשקאות, מוצרי צריכה, ייצור, רפואה, חלקי חילוף, קמעונאות ,סיטונאות, ועוד. המערכת מתממשקת בצורה מלאה עם מגוון רחב של מערכות כגון SAP ,Oracle ,Microsoft Dynamics, Priority ועוד.

היתרונות שלנו

אייקון

תחזית ביקוש

אופטימיזציה של תחזית ביקוש באמצעות אלגוריתם למידה עצמית המשלב נתוני ביקוש לתקופות תחזית שונות, על מנת להקטין את טווח הטעות ולאפשר פריסת מלאי אופטימלית.

אייקון

תכנון שיתופי של אספקה וביקוש

מייצר תחזית ביקוש על ידי איסוף נתונים מבעלי עניין ויצירת קונצנזוס, כדי לשפר את הדיוק הכללי בתחזית.

אייקון

אופטימיזציה של רמות מלאי

מאפשר ניהול אופטימאלי של כל מערך האספקה על מנת להבטיח רמות שירות רצויות ללקוחות, תוך אחזקת מלאי מינימאלי.

אייקון

ניהול ותכנון מבצעים

משפר מבצעים באמצעות למידת מכונה- זיהוי מאפיינים משותפים לאירועים שיווקיים וניתוח השפעתם על המכירות.

אייקון

רענון מלאי

מבטיח שהכמות הנכונה של המלאי נמצאת במקום הנכון, בזמן הנכון, תוך שימוש ביעדי רמת שירות, מדיניות מלאי והזמנות לקוח בזמן אמת.

אייקון

S&OP

מסייע בקבלת החלטות אסטרטגיות וטקטיות מושכלות, איזון בין היצע וביקוש ויישום החלטות אלה לפעילות היומיומית.

מהי שרשרת אספקה?

מה זה בעצם שרשרת אספקה? מהי החשיבות האמיתית של ניהול שרשרת אספקה יעילה? עד כמה ניתן לשלוט בשרשרת כזאת שבה מעורבים צדדים שלישיים חיצוניים לעסק ואיך עושים את זה? בשורות הבאות ננסה לענות על השאלות הללו בקצרה ובתמציתיות וכבר כעת ניתן את השורה התחתונה – פתרונות ממוחשבים שעושים את העבודה בשבילכם והרבה יותר טוב מכל אדם.

ניהול שרשרת אספקה
ניהול שרשרת אספקה

מהי החשיבות האמיתית של ניהול שרשרת אספקה יעילה?

שרשרת אספקה היא כל שרשרת הגורמים והפעולות המעורבים בתהליך שבין חומר הגלם ובין המוצר הסופי על המדף, השרשרת שבין שדה החיטה ובין שקית הפסטה על המדף בסופרמרקט, השרשרת שבין יצרני השבבים והרכיבים האלקטרוניים ובין המחשב הנייד על מדף החנות. בתהליך של ייצור מוצר או אספקת שירות, ישנה שורה של גורמים ופעולות שבאמצעותם הופכים חומרי הגלם למוצר סופי זמין ללקוח. במוצרי מזון למשל, מתחילה השרשרת בחקלאי, עוברת דרך משווק, סיטונאי, יצרן מזון, מפיץ וקמעונאי. לכל ענף ולעיתים גם לכל מוצר, ישנה שרשרת נפרדת משלו וההתנהלות של אותה שרשרת משפיעה ישירות על ביצועי היצרן המרכזי/ המותג – עמידה בזמנים, זמינות מלאה של משאבים ושחקנים בשרשרת, שקיפות מידע, ניהול מלאי ואחסון, תחזיות ביקוש ומתן מענה בהיצע – כל אלה משפיעים על איכות המוצר, על עלות הייצור שלו ועל איכות השירות ובהמשך לכך גם על הביצועים העסקיים של המותג והצלחת מוצריו בשוק.

מהי שרשרת אספקה יעילה?

יעילות היא ללא ספק המפתח להצלחה בניהול שרשרת אספקה. שרשרת אספקה יעילה היא שרשרת שדרכה זורמים מידע וסחורות בצורה אופטימלית, קרי כולם יודעים בדיוק מה צריך לעשות על מנת לספק את ההיצע הנדרש למתן מענה לביקוש השוק בכל עת ובזמן אמת. ניהול יעיל כזה מערב כמויות גדולות של נתונים הזורמים מהשוק ומהשחקנים השונים לאורך השרשרת, ניתוח הנתונים בזמן אמת ותכנון תגובה לכל תרחיש שעולה. שרשראות אספקה היו קיימות מאז ומעולם, אבל יעילות רבה לא הייתה שם. בעידן תחרותי שבו מחיר, איכות ושירות הם תנאים הכרחיים להצלחה, אך ורק מערכות ממוחשבות יכולות לתת את המענה הנדרש לצורך ניהול שרשרת אספקה יעילה.

ניהול שרשרת אספקה יעילה
תוכנה לניהול מלאי - רסנר

מחומר הגלם ועד המוצר המוגמר

המונח "שרשרת אספקה" מתייחס אל כל תהליכי התכנון, הניהול והביצוע הכרוכים בייצור של מוצר או שירות כלשהו – החל מחומר הגלם ועד המוצר המוגמר המשווק ללקוח. ניהול שרשרת אספקה הוא שמאפשר לחברה או לבעל העסק לייעל את תהליכי הרכש, התכנון והייצור, וכך לחסוך הן בזמן והן בעלויות. חסכון זה בכסף ובזמן משתלם בסופו של יום גם עבור הלקוח וגם עבור בעל העסק – כך שכולם מרוויחים משרשרת אספקה יעילה. שרשרת אספקה כוללת את כלל הקשרים העסקיים עם גורמים הרלוונטיים לתהליך – מיצרני חומרי הגלם, דרך הספקים וכלה בלקוחות אשר בסופו של יום רוכשים את אותו מוצר. כדי להבטיח תכנון שרשרת אספקה יעיל, יש לשים דגש מירבי לתכנון רמות השרות שיסופקו ללקוחות של החברה , יש לשים לב כל העת הן למימד של הביקוש על ידי הלקוחות והן למימד של ההיצע על ידי הספקים והיצרנים.

מה מחייב ניהול שרשרת אספקה?

ניהול יעיל של שרשרת אספקה אמור להוות את אחד היעדים המקצועיים של כל עסק וחברה המכבדים את עצמם. ניהול שרשרת האספקה מחייב קודם כל התנהלות שקופה בה מתאפשרת נגישות פשוטה לכל המידע הרלוונטי בכל שלב. שימוש בתוכנות מחשב מתקדמות המאפשרות חיזוי של ביקושים למוצרים, ניהול מלאי, רכש ומחסנים יכול למשל להוות דרך אידיאלית למיטוב ניהול שרשראות אספקה ומערכות לוגיסטיות בעסק שלכם. תוכלו לרכוש תוכנות אלו גם עם ממשק בשפה העברית, ובכך להקל על העובדים להתנהל עם התוכנה החדשה. 

תוכנה לניהול מלאי
מערכת ERP

נעזרים בגורם מוסמך 

לא כל ארגון יכול לבצע בקלות את ניהול שרשרת האספקה שלו, ולפיכך מומלץ להיעזר בגורם מקצועי המוסמך לכך בעת תכנון שרשרת אספקה. גורם חיצוני יוכל לייעץ לכם כיצד לייעל את התהליך, בעיקר תוך הצבעה על נקודות תורפה וכשלים באופן בו התהליך מתבצע כיום. לשם כך, עליכם להיות פתוחים הן לביקורת והן להצעות ייעול חדשניות – אשר בסופו של דבר אמורות להשתלם ולהחזיר את ההשקעה בהן. ניהול שרשרת האספקה בצורה מיטבית יאפשר לכם להשיג יתרון עסקי על פני החברות המתחרות בכם, וכך לייצר אווירה עסקית בריאה ופוטנציאל לרווח ולהשקעות. באופן זו, תוכלו לקדם את הגשמת כלל המטרות והיעדים של החברה שלכם בקלות יתרה.

מה היתרון של ניהול שרשרת אספקה יעילה?

ניהול שרשרת אספקה מאפשר לחברה או לבעל העסק לייעל את תהליכי הרכש, התכנון והייצור, וכך לחסוך בזמן ובעלויות.

נעזרים בגורם חיצוני מוסמך

גורם חיצוני יכול לייעץ לכם כיצד לייעל את התהליך, בעיקר תוך הצבעה על נקודות תורפה וכשלים באופן בו התהליך מתבצע כיום.

מה היתרון באופטימיזציה של רמות מלאי?

מאפשרת ניהול אופטימלי של כל מערך האספקה על מנת להבטיח רמות שירות רצויות ללקוחות, תוך אחזקת מלאי מינימלי.

הנגשת החזון של הארגון במיטבו, הבנת התהליכיים העסקיים בארגון ויתרונות הארגון מול המתחרים בשוק, מדידת ביצועים KPI, מענה לשינויים וביקוש לקוח,  שיפור והתייעלות בעלויות התפעול , הפצה והמלאי ע"י רכישת כלים לתכנון אופטימלי . 

טכנולוגיה זו מעניקה יתרון תחרותי ע"י הגדרת המטרות, השירות והתהליכים העסקיים של המשתמש בתוכנה. האלגוריתמים המורכבים מניעים לבניית תחזיות והסתברויות עתידיות למלאים אופטימליים בכל נקודה ונקודה לאורך תקופה מוגדרת.

הצטרפו ללקוחותינו המרוצים

תפריט נגישות