עיתוד מלאי
חיזוי מלאי

עיתוד מלאי - חיזוי מלאי

כלי לחיזוי מתקדם, המהווה חלק אינטגרטיבי במערכות התכנון של AMCS.
מערכת החיזוי מאפשרת שילוב תכנון מערך התובלה בתכנון שרשרת האספקה על ידי קליטת נתונים היסטוריים לגבי הפעילות וחיזוי הדרישה העתידית למשאבים הנדרשים.

היתרונות שלנו

אייקון

אינטגרציה מלאה

מודול החיזוי משולב באופן מלא במערכת התכנון. על סמך החיזוי נוצרות הזמנות חדשות המתווספות למאגר ההזמנות לתכנון.

אייקון

ממשק משתמש

תצוגה של מצב המלאי ועקומות החיזוי.
מאפשר מעקב נוח אחר רמות המלאי, מציג התראות ומאפשר ביצוע תיקונים נדרשים.

אייקון

חיזוי זמני חידוש מלאי

ביצוע חיזוי על בסיס מידע היסטורי וחיזוי הנקודה בה המלאי יתמלא ויצריך איסוף.

מהו עיתוד מלאי?

חברות וארגונים המחזיקים מלאי פריטים רחב צריכים לתכנן את המלאי שלהם על בסיס פרמטרים ונתונים רבים ומשתנים, כמו למשל היסטוריית ביקושים, עונתיות, מגמות בשוק ובביקוש, זמני אספקה, תאריכי תפוגה – ועוד. עיתוד מלאי עונה על שאלות קריטיות כגון בין היתר גם כמה מלאי להחזיק מכל פריט בכל שלב ואיפה להחזיק אותו מבחינת חנות ומחסן.  

תוכנה לניהול מלאי - רסנר
ניהול שרשרת אספקה יעילה

מהי החשיבות הטמונה בחיזוי מלאי מדויק?

ביקושי העבר אינם מספיקים כשרוצים לחזות את ביקושי העתיד. חברות וארגונים צריכים לבצע עיתוד מלאי וחיזוי מלאי באופן מתקדם, יעיל ואופטימאלי – אשר מסוגל לבנות תחזית הלוקחת בחשבון שינויים אפשריים בביקוש העתידי, המושפעים באופן ישיר מגורמים כגון עונתיות, השקות ומבצעים.

בהעדר זאת תיתכן פגיעה ברווחיות, בתפעול ובזמינות הפריטים במלאי וקבלת החלטות שגויה המבוססת על נתונים בלתי-מדויקים או חלקיים בלבד. לעומת זאת, עיתוד מלאי מתקדם מאפשר מקסום וייעול של שרשרת האספקה כולה וקבלת החלטות מושכלת ונכונה. 

להלן כמה מהיתרונות הקריטיים שתעניק לכם מערכת מתקדמת לניהול מלאי:

מה זה שרשרת אספקה יעילה?

 • להקטין את הוצאות החזקת ואחזקת המלאי ולהדק את ניהול המלאי
 • למנוע ככל האפשר מצב של מלאי עודף
 • למנוע מצב של מלאי מת – פריטים לא שמישים או פגי-תוקף
 • להגדיל ולדייק את זמינות הפריטים במלאי
 • לאזן באופן אופטימאלי בין ביקוש להיצע
 • להעלות את שביעות רצון ונאמנות הלקוחות
 • למקסם את הרווחיות ושולי הרווח
 • לזהות מגמות, טרנדיים ושינויים אפשריים בשוק ובדרישות הלקוחות מבעוד מועד – ולהגיב להם במהירות ובהתאם
 • לייעל את פעולות הרכש וההזמנות מהספקים והיצרנים
 • לאזן בין האינטרסים והצרכים של המחלקות, הגורמים ומקבלי ההחלטות השונים בארגון – שיווק, ייצור, תובלה, שירות, הנהלה – וכו'
 • לשפר את תפוקת המתכננים
 • לאפשר למתכננים בארגון להתרכז בקבלת החלטות המצריכות תבונה אנושית ולשחרר אותם מהצורך לבנות תחזיות ביקוש
חיזוי הביקוש
תוכנה לניהול מלאי

יותר מחלקות = יותר מחלוקות 

ככל שהארגון צריך לנהל מלאי המכיל יותר פריטים ואשר מתפרס על-פני יותר אתרי אחסון, וככל שהוא כולל יותר מחלקות ויותר מקבלי החלטות – כך גם עולה בהתאמה כמות המורכבויות והאתגרים הכרוכים בחיזוי ותכנון המלאי העתידי שלו.

לצורך עמידה במגוון האתגרים והמורכבויות לא מספיק להסתפק במערכות תכנון ישנות. לשם כך יש להשתמש במערכת מתקדמת, המסוגלת להתמודד עם האתגרים התכנוניים הכרוכים בריבוי ערוצים, ריבוי מחסנים, עונתיות, מקדמי מכירות ותחלופה מהירה של פריטים.

עיתוד מלאי באמצעות מערכת בעלת אלגוריתם חדשני, אדפטיבי ואוטומטי

מערכת מתקדמת לניהול, עיתוד וחיזוי מלאי וניהול שרשרת אספקה פועלת על-ידי מנוע רב-עוצמה, המסוגל לחשב ולהעניק לכם תחזית אמינה ולהעריך את יציבות ביקוש הפריטים באופן מדויק. היא תיצור עבורכם תחזית מהימנה עבור כל פריט/מחסן/חנות – מפריטים מהירים ועד פריטים איטיים ובלתי-צפויים. 

מערכת מסוג זה, כמו מערכת SO99+, מפעילה אלגוריתם עוצמתי, חדשני, חכם ואדפטיבי ש- 

 • לומד לבד ומתאים את עצמו באופן עצמאי, ומאפשר חישוב שונה בהתאם למגוון פרמטרים, כולל אופי הפריטים, אופי השוק והתעשייה – ועוד רבים.
 • בונה תחזית המבוססת על תדירות של כמויות, שורות הזמנה ומשתנים חיצוניים. מדובר בחיזוי הסתברותי ואגרגטיבי מלמטה למעלה – מרמת שורות ההזמנה, תוך בחירה אוטומטית של הרמה בעלת שגיאת התחזית הנמוכה ביותר – וזאת בניגוד לחיזוי אבסולוטי.
 • יודע לזהות ולנטרל באופן אוטומטי אירועים חריגים, כמו אירוע חוסר או גידול חד-פעמי בביקוש, כך שהם לא ישפיעו על חישוב התחזית.
 • מספק המחשה ויזואלית רבת-עוצמה והשפעה, ואפשרות להציג רמות שונות של היררכיית מוצר-שוק, כולל הצגתה ביחידות זמן ומידה שונות. 
ניהול מלאי
מערכת ERP

הטמעה של מערכת עיתוד וניהול מלאי מתקדמת ותמיכה מלאה מחברת רסנר

אם הארגון שלכם מתקשה בכל הקשור לעיתוד מלאי, חיזוי מלאי ותכנון מלאי, לרסנר תוכנות לוגיסטיות יש פתרונות מתקדמים עבורכם. אנחנו משווקים, מטמיעים ותומכים במערכות ותוכנות ניהול המלאי המובילות והמתקדמות בעולם, כולל גם SO99+ של ToolsGroup. 

באמצעות הפתרונות המובילים שאנחנו מייצגים תוכלו לבצע חישוב מדויק של התחזית ברמת פריט-מחסן, לטפל בכל הפריטים – כולל פריטים איטיים ותנודתיים, לשפר את תפוקת המתכננים, לעמוד ברמות שירות אופטימאליות, להחזיק רמות מלאי מינימאליות, לייעל את שרשרת האספקה כולה ולהגדיל את רווחי החברה. 

 

הצטרפו ללקוחותינו המרוצים

תפריט נגישות