תחזיות רכש

אם החוויה שלכם היא שהשוק בו אתם פועלים מתנהל בצורה שרירותית עד כדי תסכול, חשוב שתדעו – שווקים כלכליים מתנהלים בצורה מאוד מסודרת ומאוד שיטתית וכל מה שאתם צריכים הוא למצוא את השיטתיות שנכונה לשוק הספציפי שלכם על מנת שתוכלו להתנהל בו בצורה אפקטיבית ויעילה שתוביל לשיפור רוחבי בכל הביצועים העסקיים שלכם החל ברמת השירות וכלה בשורה התחתונה של העסק. תחזיות רכש היא דוגמא נהדרת לכלי לוגיסטי ניהולי שמתבסס על שיטתיות השוק ויכול לחולל שינוי מהותי לטובה בהתנהלות העסקית הכוללת שלכם.

מה זה בדיוק תחזיות רכש?

כדי להסביר מה זה בדיוק תחזית רכש וכיצד היא משפיעה על העסק שלכם, ניעזר בדוגמא מאפיינת. במסגרת פעילותכם העסקית אתם נוהגים להזמין חומר גלם מסוים מספק מסוים. בהתנהלות שלכם מול אותו ספק, אתם נתקלים מעת לעת באיחורים משמעותיים בזמן האספקה באופן שפוגע משמעותית ביכולת שלכם להשלים את תהליך הייצור והשיווק לחנויות. כל מה שאתם יודעים הוא שזה קורה מעת לעת, אבל אם כל פעילות הרכש שלכם מול אותו ספק הייתה מתועדת במערכת ממוחשבת ייעודית, הייתם יכולים לגלות שזה קורה תמיד באותה תקופה של השנה. כעת משמצאתם את השיטתיות, אתם יכולים לבצע את ההזמנה מאותו ספק בעוד מועד לפני שמגיעה אותה תקופה של השנה. דוגמא נוספת מגיעה דווקא מצד הביקוש – באמצעות תוכנה המבצעת תחזיות רכש, אתם יכולים להבין שבחודשים פברואר, מאי, אוקטובר ודצמבר מגיע הביקוש למוצר מסוים שלכם לשיא. בכפוף למידע זה, המערכת בונה עבורכם תחזית רכש אוטומטית ומאפשרת לכם להזמין את כל התשומות הנדרשות לכם על מנת לענות על הביקוש בצורה אפקטיבית, עוד לפני שהוא מתהווה.

תחזיות רכש הן למעשה כלי ניהול לוגיסטי המאפשר לכם לחזות את תנאי השוק מצד ההיצע או מצד הביקוש, ובהתאם לכך לבנות את תכנית הרכש שלכם לרכיבים, חומרי גלם ותשומות כך שתמיד תוכלו לייצר את ההיצע הנדרש בכדי לתת מענה מלא לביקוש מצד השוק. את התחזיות האלה ניתן לבצע, בקושי, בצורה ידנית עבור עסק קטן, אבל כאשר מדובר בחברה יצרנית בעלת שרשרת אספקה מורכבת, אך ורק מערכת ממוחשבת תוכל לספק לכם את הנתונים ואת יכולות האנליזה הנדרשות על מנת לייצר תחזיות רכש אפקטיביות.

באתר של רסנר תוכנות לוגיסטיות תוכלו למצוא מידע נוסף על הנושא של תחזיות רכש ועל המערכות הממוחשבות עליהן הן מבוססות. רסנר מתמחה בכל הקשור לניהול מלאי, שרשרת אספקה ולוגיסטיקה. כמו כן, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון 08-6216601 לקבלת מידע מקצועי נוסף בגוף ראשון.

מוזמנים לשתף
Picture of אמנון רסנר
אמנון רסנר

בעלים ומנכ''ל של רסנר תוכנות לוגיסטיות

תוכן עניינים
דברו איתנו עוד היום
למאמרים נוספים

תפריט נגישות