שרשרת אספקה

מה זה בעצם שרשרת אספקה? מהי החשיבות האמיתית של ניהול שרשרת אספקה יעילה? עד כמה ניתן לשלוט בשרשרת כזאת שבה מעורבים צדדים שלישיים חיצוניים לעסק ואיך עושים את זה? בשורות הבאות ננסה לענות על השאלות הללו בקצרה ובתמציתיות וכבר כעת ניתן את השורה התחתונה – פתרונות ממוחשבים שעושים את העבודה בשבילכם והרבה יותר טוב מכל אדם.

מה זה שרשרת אספקה ומהי החשיבות האמיתית שלה לעסק?

שרשרת אספקה היא כל שרשרת הגורמים והפעולות המעורבים בתהליך שבין חומר הגלם ובין המוצר הסופי על המדף, השרשרת שבין שדה החיטה ובין שקית הפסטה על המדף בסופרמרקט, השרשרת שבין יצרני השבבים והרכיבים האלקטרוניים ובין המחשב הנייד על מדף החנות. בתהליך של ייצור מוצר או אספקת שירות, ישנה שורה של גורמים ופעולות שבאמצעותם הופכים חומרי הגלם למוצר סופי זמין ללקוח. במוצרי מזון למשל, מתחילה השרשרת בחקלאי, עוברת דרך משווק, סיטונאי, יצרן מזון, מפיץ וקמעונאי. לכל ענף ולעיתים גם לכל מוצר, ישנה שרשרת נפרדת משלו וההתנהלות של אותה שרשרת משפיעה ישירות על ביצועי היצרן המרכזי/ המותג – עמידה בזמנים, זמינות מלאה של משאבים ושחקנים בשרשרת, שקיפות מידע, ניהול מלאי ואחסון, תחזיות ביקוש ומתן מענה בהיצע – כל אלה משפיעים על איכות המוצר, על עלות הייצור שלו ועל איכות השירות ובהמשך לכך גם על הביצועים העסקיים של המותג והצלחת מוצריו בשוק.

שרשרת אספקה

מה זה שרשרת אספקה יעילה?

יעילות היא ללא ספק המפתח להצלחה בניהול שרשרת אספקה. שרשרת אספקה יעילה היא שרשרת שדרכה זורמים מידע וסחורות בצורה אופטימלית, קרי כולם יודעים בדיוק מה צריך לעשות על מנת לספק את ההיצע הנדרש למתן מענה לביקוש השוק בכל עת ובזמן אמת. ניהול יעיל כזה מערב כמויות גדולות של נתונים הזורמים מהשוק ומהשחקנים השונים לאורך השרשרת, ניתוח הנתונים בזמן אמת ותכנון תגובה לכל תרחיש שעולה. שרשראות אספקה היו קיימות מאז ומעולם, אבל יעילות רבה לא הייתה שם. בעידן תחרותי שבו מחיר, איכות ושירות הם תנאים הכרחיים להצלחה, אך ורק מערכות ממוחשבות יכולות לתת את המענה הנדרש לצורך ניהול שרשרת אספקה יעילה.

באתר האינטרנט של רסנר תוכנות לוגיסטיות תוכלו למצוא מידע נרחב על הנושא של שרשרת אספקה וניהול יעיל שלה וכן ללמוד כיצד תוכלו לאמץ פתרונות תוכנה חכמים לייעול שרשרת האספקה שעליה מבוססת פעילותכם העסקית. כמו כן, תוכלו לפנות אלינו בטלפון 08-6216601 ולקבל מענה לכל שאלה בנושא.

דברו איתנו עוד היום