אבטחת שרשרת האספקה

מהי שרשרת האספקה? 

המונח "שרשרת האספקה" מתייחס לתהליך בו לוקחים חלק ספקים, ארגונים ובעלי מקצוע שונים, אשר מתחיל בהשגת חומרי הגלם עובר דרך ייצור של מוצר אשר מוכן לצריכה על ידי הלקוח ומסתיים בזמינות של המוצר על מדף במחסן הפצה או בחנויות ברשת המכירה. ניהול שרשרת אספקה בצורה יעילה מכתיבה במידה רבה את רווחיותן של החברות בשוק – שכן ניהול יעיל חוסך משאבים יקרים. ככל ששרשרת האספקה פועלת בצורה טובה יותר, כך הלקוח מקבל שירות מקצועי יותר, מה שתורם למיקסום הרווחים על ידי העסק או החברה. ניהול השרשרת מאפשר לעקוב למשל אחר ההיצע והביקוש של המוצרים המיוצרים, לנהל את מלאי המוצרים במחסנים, לבצע רכש מספקים עוד בטרם מתגלה חוסר במלאי וכו'. 

המטרות המרכזיות בניהול השרשרת הן רמות שרות אופטימליות במלאי מינימום.

מקפידים על אבטחת שרשרת האספקה שלכם

שרשרת האספקה של כל חברה או עסק מכילה מידע רב אשר חיוני לתפקוד תקין של העסק. פרצת אבטחה בשרשרת האספקה עלולה גם לפגוע בביצועים של אותו עסק או חברה, וכן לזמן לחברות המתחרות בה פוטנציאל לקבלת מידע פנימי סודי ובעל ערך רב. תוכלו לקחת דוגמה מן האבטחה המתקדמת של שרשרת הסחר העולמית, אשר מכתיבה את הסטנדרטים האחידים לאבטחה של שרשרת האספקה הבינלאומית. כל חברה או עסק אשר מוכנים לאמץ סטנדרטים אלו תורמים למעשה לשיפור של שרשרת האספקה הבינלאומית, ובכך מייעלים גם את האבטחה הגלובלית וגם את ההגנה על העסק שלהם. 

למי מיועדת אבטחת שרשרת האספקה?

התכנית לאבטחת שרשרת הסחר העולמית מכונה בתור "תוכנית גורם כלכלי מאושר", והיא אומצה על ידי המכס הישראלי לפני כשתיים עשרה שנים. השתתפות בתכנית זו לאבטחת שרשרת האספקה מיועדת לכל חברה או עסק אשר לוקחים חלק בשרשרת האספקה הגלובלית – יצואנים, מובילים, חברות משלוח והובלה וכו'. מטרת ההשתתפות בתוכנית הנה ליצור רף אחיד להקפדה על אבטחת השרשרת, ולחזק את עמידת החברות השונות והמכס באתגרים שמציב העולם המודרני. גם לבעלי העסקים ישנו אינטרס להצטרף לתכנית אבטחה זו, שכן הם צפויים לקבל הטבות מכס בסחר מול גורמים מאושרים אחרים. לצורך הצטרפות לתכנית האבטחה יש לעמוד במספר קריטריונים המוכתבים על ידי חוקי המס והסחר הבינלאומיים.

מוזמנים לשתף
אמנון רסנר
אמנון רסנר

בעלים ומנכ''ל של רסנר תוכנות לוגיסטיות

תוכן עניינים
דברו איתנו עוד היום
למאמרים נוספים
מה זה S&OP
מה זה S&OP

מה זה S&OP? בבואנו לגשת לשאלה: מה זה S&OP? חשוב להבין את מקור השם: Sales and operations planing (תכנון, מכירות ותפעול) תכנון מכירות ותפעול (S&OP)

קרא עוד >>

תפריט נגישות